W minioną sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbył się, już po raz kolejny, festiwal Rock Trendy. Festiwal zorganizowany był pod hasłem „STOP przemocy w internecie. STOP Hejtowi!”

O to, dlaczego akurat taki charakter miała ta impreza zapytaliśmy organizatorkę całego zamieszania, Michalinę Sulską.

– Koncert miał być „imprezą z przesłaniem”, mającą na celu zwiększenie świadomości społecznej o negatywnych następstwach internetowego hejtu, obelg, przemocy i wulgarnej krytyki wobec drugiego człowieka. Aktualnie, w dobie „życia” w sieci, zjawiska te objawiają się z dużą mocą i rzutują w fatalny sposób na realne życie i stosunki społeczne. Nasza akcja zagościła również w szkołach, a zwieńczeniem wszystkiego było zrobienie największego selfie z pozytywnym przesłaniem, do którego jak wiesz zachęcał sam Jurek Owsiak. Mogę powiedzieć tyle, że udało się rekord pobity i bardzo głośno powiedzieliśmy „NIE” dla przemocy w sieci.

Na koncertach bawiło się około siedemset osób, co na warunki panujące w pszowskim MOK-u jest, ku uciesze organizatorów, rekordem. Z pewnością na frekwencje miał wpływ line’up tego wieczoru, a był on zacny.

Na początku publiczność rozgrzała miejscowa kapela RiseuP z Ratay’em na czele. Potem swoje trzy grosze do podniesienia poziomu artystycznego imprezy wtrącił, fan jednorożców, jak sam o sobie mówi „zdrowo je…ty” – Zenek Kupatasa. Czasem niesiony (dosłownie) na rękach lub wskakując z gitarą w środek zgromadzonej publiczności, to wszystko było sygnałem, który mówił „Dziś nikt nie będzie się nudził”.
Kolejny zespół totalnych rock’and’roll’owych świrów pokazał, że ich priorytetem jest kontakt z publicznością i, że to ona jest gwarancją udanego koncertu. Lej Mi Pół, bo o nich mowa skomentował cały festiwal kilkoma słowami – Rock Trendy super organizacja i wyczesana publika!!!! Dziękujemy !!!

Następny wykonawca , który wystąpił przed pszowską publicznością to Transgresja. Show, który dali artyści to fantastyczne połączenie metalowego sznytu, elektroniki i pogranicza rocka alternatywnego z dodatkiem wizualnych smaczków w postaci laserów, lamp UV, CO2 jak i fluorescencyjny image sceniczny, które wzbudzały zachwyt wśród publiczności.

– Trzeba dodać, że tak udany festiwal nie odbył by się bez udziału wielu wspaniałych ludzi, którzy dołączali do mnie w trakcie organizacji imprezy tworząc RockTrendowy Team – wspomina organizatorka.

Naszym zdaniem jedna z lepiej zorganizowanych imprez, które mieliśmy okazję relacjonować. Michalina Sulska jednak mówi, że nie do końca było perfekcyjnie, zawsze znajdzie się coś do czego można się doczepić ale wiem, co trzeba poprawić i za rok będzie lepiej.. Z jednej rzeczy można być zadowolonym – relacjonuje – zespoły na scenie pojawiały się punktualnie.

Jak sami możemy przyznać uczestnicząc w masie innych imprez – nie zawsze jest to takie oczywiste.

Ale skoro już mowa o pojawianiu się na scenie to ostatnimi artystami tego wieczoru byli zdobywcy „Złotego Bączka „na tegorocznym Pol’and’Rock Festival– w prześmiewczy sposób przedstawiający dzisiejszą polską rzeczywistość – zespół Łydka Grubasa.

Warto dodać, że to przed ich koncertem wykonaliśmy największe selfie z pozytywnym przesłaniem, w którym uczestniczyło 700 osób.

Od pierwszych sekund koncertu Łydki, wiadomo było, że to zespół, na który czekali wszyscy. Publiczność jak jeden mąż, wykonywała piosenki wraz Hipisem – wokalistą zespołu. Ich przeboje takie jak „Gender”, „ZUS”, „Gdzie jest krzyż”, czy zagrana na sam koniec „Rapapara”, rozgrzewały publikę do czerwoności. Myślę, że nie ma osoby, która wyszła z koncertu niezadowolona. Na zakończenie można zacytować chłopaków z Lej mi pół – Przepiękny rozpi…ol!!! – Tu już nic nie trzeba dodawać.

Na ostatnie pytanie dotyczące przyszłorocznego Rock Trendy Michalina Sulska , zapytana o to, czy już myśli o tym odpowiada – Jakiś zarys jest, pomysł się tworzy. Po nowym roku trzeba będzie już zacząć wstępnie przygotowywać się do rozmowy z zespołami. Co planujemy hmm – to Top Secret 😉 Fajnie było by ściągnąć kogoś dużego, tylko to dość trudne nasze warunki. Na pewno Was czymś zaskoczymy.